13. 03. 2017* SOUŤEŽ * Jak se dělá svatba
Stačí jen splnit dvě jednoduché podmínky na našich internetových stránkách a můžete vyhrát. Odpověď na soutěžní otázku pošlete nejpozději do 14.4.2017
SOUTĚŽ - SVATEBNÍ KATALOG
Jak se dělá svatba
Stačí jen splnit dvě jednoduché podmínky na našich internetových stránkách a můžete vyhrát.
Co pro to musíte udělat?
- zodpovědět jednoduchou otázku na našem webu
- dát lajk naší facebookové stránce
Odpověď na soutěžní otázku pošlete nejpozději do 14.4.2017
PĚT VÝHERCŮ ČEKÁ HORKÁ KNIŽNÍ NOVINKA
Jak se dělá svatba
Velkou oblibou se v posledních letech stal svátek svatého Valentýna, a proto se Vás ptáme.
OTÁZKA:
Kdo to byl sv.Valentýn, podle kterého je pojmenován svátek všech zamilovaných,
který slavíme 14. února?
a) císař
b) voják
c) kněz
ODPOVĚDI ZASÍLEJTE:
e-mail: objednavky@svatebni-katalog.cz
uveďte heslo: SOUTĚŽ - SVATEBNÍ KATALOG
Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních dat pořadatelem.
Proč slavíme svátek svatého Valentýna?
O oslavách zamilovaných se nacházejí zmínky již z doby dávno před nám známým svátkem sv. Valentýna. Již ve starém Římě, v předvečer svátku sv. Lupercalia, vkládaly mladé dívky do nádoby lístky se svými jmény. Mladíci si následně lístečky losovali a dívka, jejíž jméno si na lístku vytáhli, se měla stát v příštím roce jeho ženou.
Den svatého Valentýna, pro který se vžilo jen zkrácené označení Valentýn, případně sv. Valentýn, je označován jako svátek lásky, respektive svátek zamilovaných. V tento den si partneři posílají zamilované dopisy a pohlednice nebo si dávají dárky, květiny či sladkosti. A to nejčastěji ve tvaru srdce, jako symbolu lásky.
Podle legendy se tento svátek slaví na počest kněze Valentýna. Ten údajně za zády císaře oddával zamilované páry, kterým bylo bráněno ve sňatku. Když se jeho praktiky provalily, byl zatčen a popraven. Jeho poprava měla proběhnout 14. února. Na jeho počest připadá na tento den svátek zamilovaných.
Ve skutečnosti kolem svatého Valentýna (správně Valentin), panuje řada nejasností. Opravdu ale žil a působil jako katolický kněz. Podle historických zdrojů měl dokonce léčitelské schopnosti. Osoby, které uzdravil, se následně měly obrátit na křesťanskou víru, což nelibě nesla, tehdy v Krista nevěřící široká veřejnost.
Až začátek 20.století však dává oslavám tohoto svátku zelenou. Valentýn byl prý jistý americký obchodník s vánočními přáníčky, který, díky krizi, hledal další nápady na nový produkt, aby tím získal další a nové zákazníky. Jeho firma již během jednoho roku ztrojnásobila obrat a obliba oslav svátku sv. Valentýna rok od roku stoupala.
Současné oslavy jsou více konzumní a komerční. Největší profit ze svátku svatého Valentýna mají nyní obchodníci, a nikoliv zamilovaní.
To ovšem neznamená, že máme na své milované protějšky zapomenout. Každého vždy potěší malý dáreček nebo kytička a ten se nemusí dávat jen na svátek svatého Valentýna.